Olimpiada Biblijna ministrantów w dekanacie konińskim II

16 grudnia 2017 r., ks. Marcin Olejniczak dekanalny duszpasterz LSO

Olimpiada Biblijna ministrantów w dekanacie konińskim II

W sobotę, 16 grudnia, w parafii św. Wojciecha w Koninie, ministranci z dekanatu konińskiego II uczestniczyli w dekanalnym etapie XXV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów organizowanego przez Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu i Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl.

Zakres materiału obejmował treść Księgi Rodzaju wraz z tekstami wprowadzającymi.

Swoich sił próbowało 10 ministrantów z trzech parafii: bł. Jerzego Matulewicza w Koninie, św. Stanisława BM w Kramsku oraz św. Wojciech BM w Koninie. Podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa i gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna i studenci.

Prace oceniała komisja w składzie: ks. Marcin Olejniczak (przewodniczący), ks. Przemysław Pankowski i ks. Krzysztof Kurant.

W pierwszej kategorii wiekowej zwyciężył Paweł Roszak z parafii św. Wojciech BM w Koninie, natomiast wśród starszych uczestników pierwsze miejsce zajął Kamil Adamczewski, również z Parafii św. Wojciech BM.

Osoby te zakwalifikowały się jednocześnie do etapu rejonowego Olimpiady Biblijnej. Gratulujemy!