Parafianie z Boleszczyna pielgrzymowali do Świnic Warckich

31 lipca 2022 r., tekst: ks.SS; foto: MG

Parafianie z Boleszczyna pielgrzymowali do Świnic Warckich

Z kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie, w dniu 30 lipca, wyruszyła pielgrzymka do sanktuarium urodzin i chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich, której organizatorem był ks. Franciszek Zygadliński. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa ponad 150 pątników wyruszyło na pątniczy szlak. Pielgrzymi swoją trasę rozpoczęli przy parafialnym kościele. Trasa wynosiła 32 km i została podzielona na kilka odcinków.  Opiekę duchową całej pielgrzymki sprawował ksiądz proboszcz Franciszek Zygadliński.

W pielgrzymce uczestniczył m.in. ks. Sebastian Szkop oraz ks. Konrad Dreszler, wikariusz parafii św. Barbary w Turku, a zarazem kierownik pielgrzymki tureckiej, który zachęcał pątników z Boleszczyna, aby zapisali się na diecezjalną pieszą pielgrzymkę z Turku na Jasną Górę.

W sanktuarium każdy ofiarował swoje intencje  i uczestniczył w Eucharystii pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej, pochodzącego z parafii Boleszczyn. Ksiądz biskup podkreślił, że „dziś bardzo ważne jest, aby być prorokiem dla tych z którymi na co dzień jesteśmy”. Wyjaśnił też, że „prorok to ten, który odważnie głosi Chrystusa. Pielgrzym jest taki prorokiem, który pokazuje, że wysiłek się opłaca i daje wiele radości”. Po zakończonej Eucharystii wszyscy pątnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i w swym sercu obiecali, że za rok tu wrócą.