Parafianie z Konina na pielgrzymim szlaku

6 września 2021 r.

Parafianie z Konina na pielgrzymim szlaku

5 września 2021 r. grupa pielgrzymów z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Koninie wraz z ks. proboszczem Romanem Ziemińskim udała się na pielgrzymkę do Włocławka i Torunia, jako swoiste przygotowanie duchowe do beatyfikacji prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Po południowej Mszy Świętej parafianie wyruszyli w drogę do Włocławka, gdzie w pierwszej kolejności zwiedzili bazylikę katedralną. Przewodnikiem był ks. Łukasz Dzikiewicz, pochodzący z parafii Miłosierdzia Bożego, wikariusz parafii katedralnej.

Wielkie zainteresowanie wzbudziła wizyta w Wyższym Seminarium Duchownym, po którym oprowadzał kl. Dawid. Przedstawił on postać prymasa Karnkowskiego, założyciela WSD we Włocławku, historię instytucji oraz opowiedział jak wygląda dzień kleryka.

Na pielgrzymim szlaku znalazło się także sanktuarium bł. Jerzego Popiełuszki, gdzie pielgrzymi mieli możliwość krótkiej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Po zwiedzeniu stolicy biskupiej wszyscy udali się do Torunia. Tam zwiedzili Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz Park Pamięci Narodowej.

Głównym punktem programu był koncert poświęcony Prymasowi Tysiąclecia. Pielgrzymi przez słuchanie pieśni maryjnych i oglądanie spektaklu poświęconemu kard. Wyszyńskiemu mogli umacniać się w wierze oraz poznać wiele ciekawych wątków z życia ks. Wyszyńskiego.

Na koniec koncertu przemówiła Anna Rastawicka, bliska współpracowniczka przyszłego błogosławionego ukazując w interesujący sposób osobę prymasa.

Czas pielgrzymki był idealną okazją do poznania życia Prymasa Tysiąclecia, jak i najważniejszych miejsc w diecezji, które go formowały.