Pątnicy Zduńskowolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyli na szlak

22 sierpnia 2020 r., Agnieszka Rosiak

Pątnicy Zduńskowolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyli na szlak

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, 22 sierpnia, z bazyliki mniejszej w Zduńskiej Woli wyruszyła jubileuszowa, XXX Piesza Zduńskowolska Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczystej Eucharystii na rozpoczęcie rekolekcji w drodze przewodniczył ks. prał. Dariusz Kaliński, proboszcz parafii; homilię wygłosił ks. Józef Miłek, który 30 lat temu „wskrzeszał” zduńskowolskie pielgrzymowanie. W swoim słowie zachęcał, aby czas pielgrzymki przeżyć duchowo, by „świadectwo pielgrzyma pobudzało innych do pogłębienia wiary w Boga i bliskości Jego i naszej Matki Maryi”.

W tym roku, z wiadomych powodów, wyruszyła ze Zduńskiej Woli mała grupa pątników. Pozostali pielgrzymi i wierni mają możliwość duchowego pielgrzymowania. Każdego dnia, od 22 do 28 sierpnia, w zduńskowolskiej bazylice, o godz. 20.30, będzie sprawowana Msza św. zakończona Apelem Jasnogórskim, której przewodniczyć będą poszczególni księża dekanatu.

Pątnikom w tym roku przyświeca hasło: „Wielka Tajemnica wiary”. Kierownikiem grupy jest ks. Damian Sochacki. Pielgrzymi dotrą do tronu Matki Bożej Jasnogórskiej 24 sierpnia, a powrócą do Zduńskiej Woli 29 sierpnia.