Posada: bp Mering konsekrował nową część świątyni

27 października 2019 r., tekst i foto: ASK

Posada: bp Mering konsekrował nową część świątyni

Biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering dedykował Bogu 27 października dobudowaną część świątyni w Posadzie, koło Konina.

Pasterz Diecezji przewodniczył  Mszy św., którą koncelebrowało kilkunastu księży, a także wygłosił homilię. – Jesteśmy świadkami dzieła życia księdza proboszcza (ks. Jana Kozłowicza). Ta budowa to dzieło bardzo wielu umysłów i wielkiej ofiarności, ale przede wszystkim troska księdza proboszcza. To wielka sprawa zbudować Panu Bogu dom – rozpoczął homilię ks. bp Mering, gratulując ks. Kozłowiczowi.

– Bóg chce, by w tych zamętach świata, w tym szaleństwie, które dziś zalewa świat, istniały przystanie prawdy, dobra i piękna, jakimi są świątynie – stwierdził Biskup Włocławski, wyrażając radość i wdzięczność. – Proszę Boga, by błogosławił każdemu sercu, które wsparło księdza proboszcza w jego trudzie, które przyczyniło się do tej uroczystości, którą się dzisiaj cieszymy.

Uroczystość licznie zgromadziła parafian, a także władze samorządowe gminy Kazimierz Biskupi, do której należy Posada oraz budowniczych nowej części kościoła.

Zachęcamy do lektury pełnej relacji z uroczystości w tygodniku diecezjalnym „Ład Boży”.