Prośba o wsparcie dla misji w Kazachstanie

24 stycznia 2022 r.

Prośba o wsparcie dla misji w Kazachstanie

Kazachstan. Jedno z największych państw świata położone na pograniczu Europy i Azji, stało się ostatnio areną masowych protestów i zamieszek, w których – według nieoficjalnych danych – 4,5 tys. ludzi zostało rannych, a co najmniej 225 straciło życie. W tym kraju posługuje dwóch włocławskich prezbiterów: ks. Tomasz Bartczak (w Pawłodarze) oraz ks. Szymon Grzywiński (w Ałmaty).

Choć na ulicach wciąż jeszcze stoją czołgi i kordony wojskowe, życie powoli wraca do normy. Jest jednak dużo zniszczeń i grabieży. Ludzie, potrzebujący leków i pożywienia, zwracają się o pomoc do swoich duszpasterzy, którzy często nie są w stanie zaspokoić nawet podstawowych potrzeb swoich wiernych.

W związku z tym, za aprobatą i wsparciem biskupa diecezjalnego Krzysztofa Wętkowskiego, powstała inicjatywa dobrowolnej internetowej zbiórki pieniężnej, za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Akcja potrwa do 22 lutego br.

Szczegółowe informacje oraz możliwość włączenia się w pomoc na: https://zrzutka.pl/csj966

Na podstawie informacji od ks. Adama Zielińskiego, diecezjalnego dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych