Rektor KUL do ks. bp. Meringa: dziękuję za wielkie serce dla naszej uczelni

20 kwietnia 2021 r., ks. MSz

Rektor KUL do ks. bp. Meringa: dziękuję za wielkie serce dla naszej uczelni

W poniedziałek, 19 kwietnia, biskup włocławski Wiesław Mering gościł w swojej rezydencji ks. prof. dr hab. Mirosława Kalinowskiego, rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W spotkaniu uczestniczyli także: ks. prał. dr hab. Jacek Szymański, rektor WSD we Włocławku, ks. prał. dr hab. Zdzisław Pawlak, absolwent KUL oraz wykładowca i były rektor WSD, oraz ks. prał. dr hab. Lech Król, prezes Teologicznego Towarzystwa Naukowego WSD.

Wydarzenie miało miejsce w kontekście przygotowań do przyszłorocznego jubileuszu 100. rocznicy śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, prezbiteria diecezji włocławskiej, założyciela i pierwszego rektora KUL.

W trakcie spotkania poruszano także kwestie związane z bieżącą sytuacją w Kościele oraz uczelniach w Polsce i na świecie. Nie zabrakło też spostrzeżeń związanych ze współpracą diecezji włocławskiej z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim.

Na zakończenie ks. rektor Mirosław Kalinowski podziękował Księdzu Biskupowi za wszelkie dobro świadczone na rzecz lubelskiej uczelni. Te same odczucia wyraził potem we wpisie do „Kroniki Domu Biskupiego”: „Serdeczne wyrazy wdzięczności za wielkie serce dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z prośba o modlitwę i pasterskie błogosławieństwo na służbę Deo et Patriae”.