Rowerem do Matki Bożej Zwycięskiej

25 czerwca 2018 r., ks. Łukasz Dzikiewicz

Rowerem do Matki Bożej Zwycięskiej

W sobotę, 23 czerwca, dwudziestu jeden rowerzystów po raz pierwszy wyjechało na pątniczy szlak z Dąbia nad Nerem do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie. Pielgrzymom przewodził ks. Łukasz Dzikiewicz, wikariusz parafii.

Pielgrzymi przebyli łącznie 90 km w obydwie strony w ciągu jednego dnia. Wyruszyli wcześnie rano po wspólnej modlitwie sprzed kościoła, przejeżdżając m. in. przez parafie w Kłodawie i Przedczu. Po przybyciu na miejsce, wszyscy razem odmówili modlitwę różańcową, następnie miało miejsce wspólne świętowanie przy grillu przygotowanym przez o. Waldemara Pastusiaka, kustosza sanktuarium. Warto zauważyć, że najmłodszy rowerowy pielgrzym miał osiem lat, a najstarszy - sześćdziesiąt osiem.

Celem pielgrzymki była modlitwa o pokój na świecie i nawrócenie zatwardziałych grzeszników. Była to także kontynuacja pierwszej pielgrzymki rowerowej do Charłupi Małej, jaka została zorganizowana w ubiegłym roku.