Różaniec z ks. bp. Wiesławem Meringiem na Facebooku (zapowiedź)

20 marca 2020 r.

Różaniec z ks. bp. Wiesławem Meringiem na Facebooku (zapowiedź)

W sobotę 21 marca za pośrednictwem Facebooka można będzie uczestniczyć w transmisji modlitwy różańcowej z kaplicy domu biskupiego pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa. Będzie to kolejna stacja diecezjalnej modlitwy różańcowej o godzinie 20.30, w której księża gromadzą się w kościołach, a wierni świeccy w swoich domach budując duchową wspólnotę. Tym razem wierni będą mogli uczestniczyć w modlitwie razem z Pasterzem Diecezji.

Nowa inicjatywa duszpasterska diecezji włocławskiej on-line w dobie kornawirusa trwa od wtorku 17 marca. Polega ona na wirtualnej pielgrzymce po kościołach diecezji, które prowadzą transmisję różańca na Facebooku i w wyznaczonym dla nich dniu udostępniają ją na forum ogólnodiecezjalnym. W ten sposób modlitwa parafialna zyskuje wymiar modlitwy diecezjalnej. Do tej pory transmisja objęła włocławską katedrę, kościoły NMP Królowej Polski i św. Stanisława we Włocławku oraz kaplicę ASK im. ks. J. Długosza we Włocławku.

Transmisja na Facebooku Diecezji Włocławskiej: https://www.facebook.com/DiecezjaWloclawska/