Rozstrzygnięcie Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej

18 maja 2020 r.

Rozstrzygnięcie Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej

Sto lat Świętego – Jana Pawła II taki tytuł tegorocznej edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej nasuwał się sam. Do udziału zaproszeni byli uczniowie klas VII i VIII ze szkół podstawowych całej diecezji. Etap szkolny przeprowadzony został 10 stycznia i przystąpili do niego uczestnicy z 44 szkół.

Epidemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie kolejnych etapów w zaplanowany, dotychczasowy sposób. W zaistniałej sytuacji etapy dekanalny i diecezjalny zostały połączone i przeprowadzone korespondencyjnie w formie prac literackich pisanych przez uczniów. Nadesłane prace uczestników oceniła komisja złożona z katechetów niezwiązanych bezpośrednio z konkursem.

Temat prac stanowił esej będący próbą opisania trzech epizodów, wydarzeń z życia Karola Wojtyły, mających wpływ na kształtowanie się wiary oraz powołania przyszłego papieża. Zagadnienie należało opracować na podstawie wyznaczonej literatury. Do wyników uzyskanych za esej dodano punkty z etapu szkolnego, co pozwoliło wyłonić laureatów.

W dniu obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II z radością publikujemy listę laureatów i wyróżnionych:

I miejsce – Martyna Wesołowska kl. VII SP w Dobrej (katecheta ks. Piotr Wolny)
II miejsce – Oliwia Mójta kl. VIII SP w Przedczu (katecheta ks. Szymon Jastrzębski)
III miejsce ex aequo – Dawid Gabryszewski kl. VII SP nr 3 w Lipnie (katecheta Emilia Kaczan) i Wiktoria Walczak kl. VIII SP w Świnicach Warckich (katecheta Andrzej Malinowski)
IV miejsce – Marta Jurzyk kl. VIII SP nr 9 w Zduńskiej Woli (katecheta Anna Cieślak)
V miejsce – Julia Pietrzak kl. VIII SP w Kaliskach (katecheta Ewa Rybińska)

Ponadto przyznano 5 wyróżnień, które otrzymały następujące osoby:

• Gabriela Dobiecka SP w Choceniu (katecheta Beata Sieracka)
  • Julia Baras SP w Świnicach Warckich (katecheta Andrzej Malinowski)
  • Patrycja Kolczyńska SP w Maliszewie (katecheta Dorota Modrzejewska)
  • Oliwia Herman SP w Zygrach (katecheta Agnieszka Szymańska)
  • Amelia Zawadzka SP SPSK w Wólce Czepowej (katecheta Ewelina Napierała)

Laureaci pierwszych miejsc otrzymają kupony upominkowe, a pamiątką dla wyróżnionych będą nagrody książkowe.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy wiedzy i fascynacji postacią Papieża Polaka. Dziękujemy również katechetom za opiekę merytoryczną i zaangażowanie w przygotowanie młodzieży.

Ks. dr Marcin Idzikowski i Ks. dr Jacek Buta