Russocice: rocznica objawień fatimskich pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego

14 maja 2020 r., ks. MSz

13 maja br. ksiądz biskup Wiesław Mering przewodniczył Eucharystii w parafii św. Michała Archanioła w Russocicach.

Po rozpoczęciu Eucharystii ks. kan. Sławomir Pettke powitał Pasterza Diecezji w imieniu prezbiterów pracujących w parafii oraz wszystkich parafian, których, ze względu na ograniczenia sanitarne, reprezentowała około 30 osobowa delegacja. „Obecność Księdza Biskupa w kościele parafialnym jest oznaką powracania do normalnego życia duszpasterskiego. Dziękujemy Ci, Czcigodny Ojcze, za tak dobrą nowinę, którą zwiastuje nam Twoje przybycie” - powiedział Ksiądz Proboszcz.

W homilii Pasterz Kościoła włocławskiego wyraził radość, że po długim czasie radykalnych ograniczeń, staje się możliwe wspólne spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem podczas parafialnej Eucharystii: „Bardzo się cieszę, że jesteśmy tu w tej wspólnocie bo czas, który minął był trudny nie tylko dla was, siostry i bracia; on był trudny dla każdego księdza, dla każdego biskupa, bez wątpienia także dla Ojca Świętego. Jeszcze nam się to nie zdarzyło, żeby sprawować Mszę Świętą prawie bez udziału wiernych; żeby Wielki Tydzień, cudowne dni Triduum Paschalnego, spędzać właściwie w pustym kościele. To jest moja pierwsza Msza Święta od dwóch miesięcy, w której cieszę się obecnością znacznej grupy wiernych. Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że te przepisy mają być jeszcze złagodzone, dzięki czemu będziemy mogli w większej wspólnocie spotykać się z Jezusem i przyjmować Go w Komunii Świętej!” - powiedział biskup Mering.

Odwołując się do objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie i zamachu na papieża Jana Pawła II, Ksiądz Biskup przypomniał słuchaczom, że te wydarzenia świadczą o mocy modlitwy i pokuty, które mogą zmienić dzieje świata. „Objawienia fatimskie, które dzisiaj wspominamy, to jest dla nas znak; to apel o modlitwę i wezwanie do pokuty. Są one nieustannie aktualne zwłaszcza w obliczu trudności, których doświadczamy” - zakończył kaznodzieja.

Biskup Włocławki wziął także udział w nabożeństwie majowym i udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.