Russocice: zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi szkół gminy Władysławów

9 grudnia 2021 r.

Russocice: zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi szkół gminy Władysławów

Dnia 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w kościele pw. św. Michała Archanioła w Russocicach miało miejsce zawierzenie Szkół Gminy Władysławów Niepokalanemu Sercu Maryi.

Na początku liturgii ks. prał. ppłk Krzysztof Karpiński, proboszcz parafii, powitał przybyłych dyrektorów szkół, nauczycieli oraz rodziców na czele z Elżbietą Klanowską, wójt gminy, i wyraził wdzięczność za otwartość na tę inicjatywę podkreślając, że każdy trud w dobrym celu jest wart wysiłku, zwłaszcza jeśli chodzi o wychowanie młodego pokolenia w tak trudnych czasach.

W homilii ks. Marcin Węckowski zwrócił uwagę na Maryję jako wychowawczynię pokoleń, nauczycielkę i przewodniczkę. Kaznodzieja mówił, że tam gdzie wzywa się Niepokalane Serce Maryi, tam dokonują się wielkie zmiany. Kończąc poprosił, aby Niepokalane Serce Maryi zakrólowało w szkołach i stało się źródłem łask, które zatopią wszelkie zło.

Na zakończenie odmówiono litanię do Niepokalanego Serca Maryi. Po czym nastąpił Akt Zawierzenia wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy, który odczytała Magdalena Wysocka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie.

Po akcie zawierzenia złożono kwiaty i ofiarowano tablicę upamiętniającą to wydarzenie.