Sieradz: inauguracja II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

30 września 2019 r.

Sieradz: inauguracja II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

W święto świętych Archaniołów, 29 września 2019 r., w bazylice kolegiackiej w Sieradzu o godz. 19.00 rozpoczął się inauguracyjny koncert II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sieradzka Jesień Organowa”. To wydarzenie pozwoliło licznie zgromadzonym sieradzanom i mieszkańcom okolic poczuć wspaniały klimat muzyki organowej. Instrument został powierzony w ręce Błażeja Musiałczyka – rodowitego sieradzanina, dziś na stałe związanego z Polską Filharmonią Bałtycką, któremu towarzyszyła natomiast Małgorzata Rocławska, sopran. Jest ona wybitnie utalentowaną młodą wokalistką z imponującym dorobkiem artystycznym. Koncert przez nich prowadzony zainspirowany był tematyką maryjną i rozpoczął cykl kolejnych niedziel, podczas których będzie można wsłuchiwać się w brzmienie organów na przemian w Parafii Wszystkich Świętych i Parafii Najświętszego Serca Jezusa w Sieradzu.

Koncert finałowy w bazylice kolegiackiej 27 października 2019 o godz. 19.00. Zapraszamy!