Sieradz: kościół Wszystkich Świętych zostanie ogłoszony bazyliką mniejszą (zapowiedź)

12 maja 2018 r.

Kościół farny pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu (na terenie diecezji włocławskiej) otrzymał tytuł i godność Bazyliki Mniejszej. Dekret Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów podpisany 19 marca br. dotarł już do Biskupa Włocławskiego, o czym informowaliśmy wcześniej. Uroczystość ogłoszenia nadania tego zaszczytnego tytułu odbędzie się w święto NMP Matki Kościoła, w poniedziałek 21 maja br. o godz. 17. Uroczystej liturgii przewodniczyć będzie Biskup Włocławski Wiesław Mering. Na uroczystość zaprasza proboszcz parafii ks. infułat Marian Bronikowski.