Sieradz: nawiedzenie relikwii bł. ks. M. McGivney’a

7 maja 2021 r., Tomasz Raźniewski

Sieradz: nawiedzenie relikwii bł. ks. M. McGivney’a

W dniach od 1 do 7 maja br. parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu przeżywała nawiedzenie relikwii bł. ks. Michaela McGivney’a.

Beatyfikowany 31 października ubiegłego roku amerykański duchowny, był założycielem męskiego, świeckiego Zakonu Rycerzy Kolumba – do którego należą również mężczyźni z parafii NSJ, miasta i okolic. Błogosławiony ks. Michael może być dziś stawiany za wzór proboszcza, inspirującego pokolenia przyszłych księży oraz ukazującego sposób angażowania świeckich w parafii.

Rycerze należący do Rady nr 16709, mającej siedzibę w parafii Najświętszego Serca Jezusowego, towarzyszyli kapłanom i wiernym w godnym przeżyciu tego czasu. A był to czas szczególnej modlitwy w intencji małżeństw, rodzin i mieszkańców miasta.

Niech bł. ks. Michael McGivney oręduje i wyprasza u Boga nieustannie łaski pokoju, zgody i wytrwania w katolickiej wierze potrzebne wszystkim ludziom.