Sieradz: w parafii Wszystkich Świętych powstała wspólnota ERM

28 listopada 2021 r., foto: ks. JG

Sieradz: w parafii Wszystkich Świętych powstała wspólnota ERM

W pierwszą Niedzielę Adwentu, podczas Mszy św. w kolegiacie Wszystkich Świętych w Sieradzu, została powołana do istnienia wspólnota Eucharystycznego Ruchu Młodych. Zostały do niej włączone dzieci pragnące realizować ogólnopolski program ERM.

Eucharystyczny Ruch Młodych, dawniej zwany Krucjatą Eucharystyczną, jest wspólnotą dzieci i młodzieży, prowadzącą do prawdziwej przyjaźni z Jezusem Eucharystycznym. Pozwala na odkrywanie wartości ewangelicznych, prawdziwe ukochanie Mszy Świętej oraz przysposabia swoich uczestników do służby apostolskiej.

Dzieci uczą się być poddanymi i naśladowcami Chrystusa Króla. Zawołaniem – powitalnym hasłem ruchu jest: „Króluj nam Chryste!” Rolę moderatora ruchu w Polsce spełnia jedna z Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego wyznaczona do tej funkcji przez Matkę Generalną. Jest ona kontynuatorką dzieła „Krucjaty” założonej w Polsce przez Świętą Urszulę Ledóchowską.

Zasadami Eucharystycznego Ruchu Młodych są:

• Żyj Mszą Świętą.
  • Czytaj Ewangelię.
  • Kochaj bliźnich.
  • Bądź trzynastym Apostołem!

Nowej sieradzkiej wspólnocie, która działa pod opieką siostry Elżbiety Kuriatto - urszulanki, życzymy radości wynikającej z bliskości Jezusa.

Na podstawie informacji od ks. Przemysława Janiaka