Świąteczna wizyta myśliwych i leśników u Biskupa Włocławskiego

20 grudnia 2017 r., zdjęcia: ks. Janusz Bartczak

Świąteczna wizyta myśliwych i leśników u Biskupa Włocławskiego

Świąteczną atmosferę, którą można odczuć już niemal na każdym kroku, potęgują życzenia przesyłane listownie, albo – o ile to możliwe – składane podczas przedświątecznych wizyt. Wiele grup i środowisk przybywa z serdecznymi słowami do Pasterza Diecezji Włocławskiej. Wśród nich, 20 grudnia, znalazła się delegacja leśników – z nadleśniczym Włodzimierzem Pamfilem – oraz myśliwych – z łowczym Grzegorzem Wiśniewskim – którym towarzyszył ks. prałat Wojciech Frątczak, Wikariusz Generalny, krajowy duszpasterz myśliwych oraz diecezjalny duszpasterz leśników.

Duchowy opiekun obydwu grup złożył Biskupowi Włocławskiemu bożonarodzeniowe życzenia. Następnie goście, podczas osobistej rozmowy z Księdzem Biskupem, przekazali swoje dary.

Pasterz Diecezji, dziękując za spotkanie, życzył obecnym obfitości łask Nowonarodzonego Zbawiciela na zbliżające się Święta oraz cały Nowy Rok.