Szadek: Biskup Włocławski pobłogosławił nowe ornaty dla Kazachstanu

17 grudnia 2018 r., foto: K. Łazuchiewicz

Szadek: Biskup Włocławski pobłogosławił nowe ornaty dla Kazachstanu

W trzecią niedzielę Adwentu (16 grudnia), zwaną niedzielą radości uroczystej Mszy św. inaugurującej rekolekcje adwentowe w parafii Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba Ap. w Szadku przewodniczył ks. bp Wiesław Mering.

Pasterza Diecezji powitał na początku Eucharystii ks. kan. Maciej Korczyński, proboszcz miejscowej parafii.

W homilii, którą wygłosił ks. Szymon Grzywiński, prezbiter diecezji włocławskiej pracujący na misjach  w Kazachstanie, wierni mogli bliżej poznać realia życia i sytuację Polaków mieszkających w odległym kraju.  Ojciec rekolekcjonista, czerpiąc z doświadczenia swojej pracy misyjnej wśród ubogiej ludności, ukazał, czym jest prawdziwa radość płynąca z relacji z Chrystusem.

Na zakończenie Mszy św. bp Mering pobłogosławił ornaty, które zostaną przekazane do parafii w Kazachstanie. Biskup Włocławski wyraził też radość z licznie przybyłych na Eucharystię wiernych oraz życzył, aby rekolekcje przyniosły parafialnej rodzinie piękne owoce. Na czas duchowych ćwiczeń Ksiądz Biskup udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Na podstawie informacji od ks. Marcina Olejniczaka