Szadek: Bp Mering wprowadził relikwie św. s. Faustyny

26 lipca 2018 r., ks. MO

Szadek: Bp Mering wprowadził relikwie św. s. Faustyny

W uroczystość odpustową ku czci św. Jakuba Apostoła, 25 lipca br., w parafii Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba Apostoła w Szadku, Mszy św. przewodniczył ks. bp Wiesław Alojzy Mering. Podczas Eucharystii Pasterz Kościoła włocławskiego dokonał wprowadzenia do parafialnej świątyni relikwii św. Faustyny Kowalskiej.

W homilii Ksiądz Biskup, nawiązując do czytań biblijnych, mówił o najcenniejszym skarbie wiary, który nosimy w sobie, niczym w naczyniach glinianych; „choć naczynia są słabe, to skarb w dalszym ciągu pozostaje skarbem, który wymaga naszej troski”, mówił hierarcha. W tym niełatwym zadaniu wierni mogą liczyć na wsparcie św. Jakuba, który dojrzał do męczeństwa i jako pierwszy z apostołów oddał życie za Chrystusa oraz św. Faustyny, która – jak zaznaczył bp Mering – „zamieszkała na szadkowskiej ziemi, by stanowić nieocenione wsparcie na drodze wiary”.

W celebracji uczestniczyli prezbiterzy, zaproszeni goście i parafianie, a wśród nich: członkowie wspólnot parafialnych oraz druhowie strażacy.

Liturgia została zwieńczona procesją Eucharystyczną, którą poprowadził Pasterz Diecezji.