Szkoły katolickie z życzeniami u Biskupa Włocławskiego

13 grudnia 2018 r., tekst: ks. AT; foto: KJ

Szkoły katolickie z życzeniami u Biskupa Włocławskiego

Tradycyjnie, w przedświątecznym czasie, ks. bp Wiesław Mering zaprasza do Domu Biskupiego dyrekcje, nauczycieli i uczniów szkół katolickich z diecezji włocławskiej. W tym roku takie spotkanie miało miejsce 13 grudnia, a uczestniczyły w nim delegacje: Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Jana Pawła II w Modzerowie, Szkoły Podstawowej SPSK im. św. José Sánchez del Río w Siniarzewie, Szkoły Podstawowej SPSK im. bł. ks. Franciszka Drzewieckiego w Warząchewce Polskiej i Szkoły Podstawowej SPSK im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wólce Czepowej.

Dzieci i młodzież z przejęciem prezentowały przed Pasterzem Diecezji swoje talenty recytatorskie, wokalne i muzyczne.

Przedstawiciele każdej szkoły złożyli Biskupowi Włocławskiemu świąteczne życzenia oraz okolicznościowy podarunek.

Radosna atmosfera spotkania udzieliła się także ks. prał. Januszowi Bartczakowi, który za pozwoleniem Księdza Biskupa, dołączył do zespołu grającego na rurkach perkusyjnych bobotubes kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.

Bp Mering zwracając się do niecodziennych gości, wyraził radość ze spotkania oraz podziw dla małych artystów. Przywołując zaś słowa jednego z afrykańskich kardynałów wypowiedzianych do Organizacji Narodów Zjednoczonych: „wolałbym umrzeć z głodu niż przyjąć pomoc, która wiązałaby się z wyrzeczeniem Jezusa”, przypomniał zgromadzonym, że Chrystus powinien być dla wszystkich najważniejszy. Przypomniał też, że Pan Bóg przychodzi do człowieka nie tyko w czasie świąt Narodzenia Pańskiego, ale podczas każdej Mszy św.

Miłe spotkanie zakończyła wspólnie zaśpiewana kolęda oraz błogosławieństwo Księdza Biskupa.

Nie zabrakło też prezentów dla najmłodszych. Pasterz Diecezji obdarował wszystkich słodyczami i kalendarzami na 2019 rok.