„Trochę świata”, książka autorstwa ks. bp. Wiesława Meringa, już w sprzedaży

7 maja 2020 r.

„Trochę świata”, książka autorstwa ks. bp. Wiesława Meringa, już w sprzedaży

Niedawno, nakładem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników we Włocławku, ukazała się kolejna książka autorstwa księdza biskupa Wiesława Meringa, zatytułowana „Trochę świata”. Biskup Włocławski zawarł w niej wspomnienia i zapiski podróży po świecie z czasów pelplińskich. W zamieszczonym na początku publikacji wywiadzie, którego Ksiądz Biskup udzielił Katolickiej Agencji Informacyjnej w 2004 r., hierarcha zauważył, że „czas wypoczynku, nabrania oddechu, zatrzymania się jest równie potrzebny człowiekowi jak rekolekcje. Jest on przeznaczony na to, żeby potem z większym zapałem i większą wrażliwością oddać się temu wszystkiemu, co codzienne życie stawia przed człowiekiem”.

Czytelnik, sięgając do tej książki, ma możliwość zwiedzić duchowo najciekawsze zakątki Tunezji, Chin, Meksyku, Kuby czy Krety. Wraz z Pasterzem Diecezji odbędzie również „pielgrzymkę śladami apostołów” po Turcji, nawiedzając Efez oraz Kościoły Apokalipsy. Na niemal 200 stronach znalazły się też wspomnienia spotkań z Polonią w Alzacji czy przyjaciółmi z Belgii, którzy regularnie odwiedzają Księdza Biskupa we Włocławku, wspierając jednocześnie (także materialnie) instytucje diecezji i wspólnotę zakonną.

W klimat niniejszej publikacji wprowadza serdeczną zachętą Jerzy Binkowski, przyjaciel ks. bp. Wiesława Meringa.

Całość ubogacają fotografie, ukazujące współczesny wygląda opisywanych miejsc, wykonane przez: ks. prał. Janusza Bartczaka, ks. prał. Artura Niemirę i ks. Adama Zielińskiego. Redakcji całości podjął się ks. kan. Andrzej Tomalak. Książkę można nabyć w księgarni Wydawnictwa Rolników: https://www.wydawnictwodr.pl/product/457/troche-swiata.html