Tuliszków: poświęcenie polichromii

22 czerwca 2019 r., tekst: ks. JB; foto: KZ

Tuliszków: poświęcenie polichromii

20 czerwca ks. bp Wiesław Mering, odpowiadając na zaproszenie proboszcza parafii Tuliszków - ks. prał. Stanisława Nowaka, nawiedził kaplicę cmentarną, w której przewodniczył nabożeństwu z obrzędem błogosławieństwa nowych polichromii autorstwa p. Pawła Domaszewicza z Gdyni. Po wspólnie odmówionej koronce do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. prał. Janusz Bartczak, Pasterz Diecezji ukazał zgromadzonym wartość troski o kościoły materialne oraz żywą wspólnotę Kościoła, zwłaszcza wobec aktualnych zagrożeń, manipulacji oraz profanacji tego, co od wieków dla chrześcijan i Polaków najświętsze najważniejsze, najpiękniejsze. Ksiądz Biskup docenił koncepcje wystroju kaplicy, zawierającą wizerunki świętych i błogosławionych związkach z kultem Miłosierdzia Bożego i Matki Najświętszej, a także postaci aniołów oddających Najwyższemu cześć za pomocą kadzideł. Ks. bp Mering podziękował ks. prałatowi Nowakowi za kolejny etap troski o kulturowe i religijne dziedzictwo Kościoła.