Tuliszków: wprowadzenie relikwii św. Jana Vianney’a

8 maja 2022 r., ks. SN/KZ

Tuliszków: wprowadzenie relikwii św. Jana Vianney’a

W wigilię Niedzieli Dobrego Pasterza, 7 maja, młodzież z parafii pw. św. Wita w Tuliszkowie przyjęła sakrament bierzmowania z rąk księdza biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Ponadto do kościoła parafialnego zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Jana Marii Vianney’a, gorliwego pasterza i patrona proboszczów.

W homilii ksiądz biskup zauważył, że chociaż św. Vianney żył 200 lat temu, ewangeliczne zasady jego życia nie straciły nic ze swojej aktualności, bowiem również dziś potrzebne są jasne zasady, które mają owocować autentycznością i świętością, niezależnie od tego w jak niesprzyjających warunkach człowiek żyje. Ksiądz biskup wskazał, że rolą pasterza, jest troska o tych, którzy są mu powierzeni, a ta będzie owocna tylko i wyłącznie wtedy, gdy pomiędzy owcą a pasterzem pojawi się relacja i zaufanie. Wszystko sprowadza się do zasady mówiącej, że posłuchamy Jezusa, wtedy kiedy Jego słowo nie będzie dla nas obce.

Cała uroczystość była również okazją do złożenia życzeń imieninowych księdzu proboszczowi Stanisławowi Nowakowi, do których przyłączył się również ksiądz biskup, życząc solenizantowi owocnego pasterzowania na wzór Jana Marii Vianney’a.