Ukazał się album „Pro Patria semper. 100-lecie odzyskania niepodległości w diecezji włocławskiej”

7 maja 2019 r.

Nakładem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników ukazał się album „Pro Patria semper. 100-lecie odzyskania niepodległości w diecezji włocławskiej”, poświęcony obchodom tego niezwykłego jubileuszu.

W słowie wstępnym do publikacji, ks. bp Wiesław Mering, napisał m.in.: „Dla mnie osobiście jest to ogromna satysfakcja, że Kościół włocławski zrobił bardzo wiele, by godnie uczcić niezwykle wyjątkową i niepowtarzalną rocznicę, jaką jest 100-lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę w 1918 r. Cieszę się, że wydarzenia, podkreślające wyjątkowość tych chwil, zostały precyzyjnie i pracowicie zebrane w tym albumie”.

Całość składa się z czterech części, w których zawarte zostały kolejno: główne obchody jubileuszu oraz różne inicjatywy bezpośrednio z nim związane, jak koncert Filharmonii Narodowej w katedrze włocławskiej; następnie zebrane zostały relacje z obchodów Święta Niepodległości w parafiach diecezji; ostatni rozdział przypomina pozostałe ważne wydarzenia roku 2018, np. diecezjalna pielgrzymka do Gniezna w 100. rocznicę święceń kapłańskich bł. bp. Michała Kozala czy udział Prezydenta RP w obchodach 34. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które miały miejsce we włocławskim sanktuarium Błogosławionego Męczennika.

Książka liczy 192 str., format: 208x208 mm, oprawa twarda.

Dystrybucja: Księgarnia Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników (www.wydawnictwodr.pl, wydawnictwo@wydawnictwodr.pl, tel. 54 235 52 61)