Ukazały się „Kleksy myśli 2”

7 maja 2020 r.

Ukazały się „Kleksy myśli 2”

Czas pandemii oraz zachęta do pozostania w domu sprzyjają wykorzystaniu wolnego czasu do odnowienia czy umocnienia relacji z Bogiem czy domownikami, duchowego i intelektualnego rozwoju, ale także sięgnięcia do lżejszej literatury. Taką możliwość daje duga część dobrze przyjętych „Kleksów myśli” ks. bp. Wiesława Meringa. „Kleksy myśli 2” – bo on nich tu mowa – to „swoista podróż przez życie Pasterza Diecezji: od czasów dzieciństwa, poprzez studia na KUL, duszpasterską pracę, pelplińskie seminarium (którego funkcjonowanie przyszły hierarcha poznał zarówno od strony alumna, jak również wykładowcy i rektora), aż po wyprawę do Iranu, która miała miejsce w 2019 r.”, pisze we wstępie redaktor książki ks. Andrzej Tomalak, podkreślając, że „niniejsza publikacja ukazuje nie tylko miejsca, ale też osoby, które wywarły wpływ na postawę i osobowość Autora. Jest więc Mama przyszłego hierarchy, Profesorowie z seminarium, którzy z czasem stali się Przyjaciółmi. Szczególne miejsce zostało przeznaczone księdzu kardynałowi Karolowi Wojtyle, którego wykładów słuchał z największą uwagą młody Student filozofii. Kilkadziesiąt lat później ów Wykładowca – jako papież Jan Paweł II – podpisze bullę nominującą owego Studenta - 76. Biskupem Włocławskim”.

Podobnie jak w części pierwszej, oprawą graficzną tekstów zajęli się: Bożena Sobierajska i Maciej Markowski.

Niewielka, 112 stronicowa książeczka, ukazała się nakładem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników. Możliwość zakupu na stronie instytucji: https://www.wydawnictwodr.pl/product/417/kleksy-mysli-2.html