V Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe w Koninie (zaproszenie)

13 lutego 2018 r.

V Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe w Koninie (zaproszenie)

W niedzielę, 11 lutego, rozpoczął się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym czasie, od 15 do 17 lutego, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Koninie, odbędą się V Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe. Rok Jubileuszowy 2018 w Apostolstwie Trzeźwości przeżywany będzie pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Nawiązujemy w nim do słów św. Jana Pawła II, który powiedział, że „egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”.

Program  rekolekcji, które potrwają od 15 do 17 lutego odwołuje się, po raz kolejny, do praktykowania cnót kardynalnych na drodze trzeźwości życia. W proces rekolekcyjny zostali włączeni zaproszeni goście z Włocławka, Białogardu, Krakowa i Konina. Gospodarzami i animatorami rekolekcji będą członkowie grup Anonimowych Alkoholików oraz grupy Al-Anon. Trzydniowy program obejmuje adorację Najświętszego Sakramentu, drogę krzyżową i liturgię eucharystyczną w kościele, zaś w auli bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbywać się będą mityngi spikerskie oraz mityngi otwarte, które są szansą rozeznania atmosfery spotkań AA i Al-Anon, a także zdobyciem potrzebnej wiedzy na temat uzależnień i współuzależnień.

Rekolekcje te są działaniem oddolnym, w którym ludzie uzależnieni sami zaproponowali tematy oraz zaprosili prelegentów. Doświadczenie ubiegłych lat pokazało, że jest to bardzo ważna inicjatywa dla osób, które po raz  pierwszy wezmą udział w rekolekcjach. Wiele z tych osób może pokonać osobisty opór, wstyd i nieufność. Rekolekcje mogą odbyć się dzięki wsparciu proboszcza miejsca ks. prałata Wojciecha Kochańskiego.

Szczegóły na plakacie.

Ks. Paweł Śmigiel