Wizytacja kanoniczna i bierzmowanie w Siniarzewie

25 lipca 2019 r., tekst i foto: ks. MSz

Wizytacja kanoniczna i bierzmowanie w Siniarzewie

25 lipca br. Pasterz Diecezji przeprowadził wizytację kanoniczną oraz udzielił sakramentu bierzmowania w parafii św. Jakuba Apostoła w Siniarzewie.

Uroczystość rozpoczęła się liturgicznym obrzędem powitania ks. bp. Wiesława Meringa w drzwiach kościoła, po którym głos zabrali: parafianie oraz ks. proboszcz Tomasz Bartkowiak. Przedstawił on sprawozdanie z działalności parafii oraz poprosił Księdza Biskupa o poświęcenie tablicy i odrestaurowanej ambony.

Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jose Sanchez del Rio zaprezentowali program słowno-muzyczny, który był szczególną formą modlitwy o Ducha Świętego.

W dialogowanej homilii bp. Mering, nawiązując do czytań mszalnych, ukazał wartość skarbu, którym jest wiara i uwrażliwił przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej na konieczność troski o cenny dar, który otrzymali i zobowiązali się go zachować.

W słowie końcowym Biskup Włocławski podziękował Księdzu Proboszczowi za jego troskę o parafię i kościół - miejsce, w którym się wspólnota chrześcijan się urzeczywistnia. Zachęcił także do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Liturgia zakończyła się błogosławieństwem eucharystycznym, którego udzielił Biskup Ordynariusz.

Po wyjściu z kościoła na zebranych licznie parafian czekała niespodzianka - gołębica, symbol Ducha Świętego, która wypuszczona z rąk małych dzieci stała się dla bierzmowanych przypomnieniem konieczności zachowania czystego serca i głoszenia Ewangelii swoim życiem.