Włocławek: diecezjalny etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

26 kwietnia 2019 r.

Włocławek: diecezjalny etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

25 kwietnia 2019 r. w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbył się etap diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wydarzenie objął patronatem honorowym ks. bp Wiesław Mering oraz Prześwietna Kapituła Katedralna. 39 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych zmierzyło się z wiedzą dotyczącą Księgi Wyjścia oraz Listu do Rzymian.

Komisja Konkursowa w składzie : ks. dr Marek Raszewski – biblista, Cecylia Pejas, Józef Kotrysiak – wiceprzewodniczący Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana we Włocławku oraz al. Damian Kurzawski, wyłoniła finalistów, którzy reprezentować będą diecezję włocławską w etapie ogólnopolskim w dniach 10 - 11 czerwca br. w Niepokalanowie.

Największą ilość punktów uzyskali:
Katarzyna Grabowska – II LO Konin, katechetka: Beata Dańczak
Zuzanna Stasiak – III LO Włocławek, katecheta: Dariusz Duszeński
Michał Militowski  - I LO Sieradz, katecheta: Arkadiusz Kurcbuch

Wyróżnieni zostali:
Sara Franiak – III Konin, katechetka: Krystyna Frącala
Piotr Świerkowski – III LO Włocławek, katecheta: Dariusz Duszeński
Sara Góranowska – III Konin, katechetka: Krystyna Frącala
Andrea Guźlecka – III LO Włocławek, katecheta: Dariusz Duszeński

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie poprzedzi XII Spotkanie Młodych z Biblią w Częstochowie, w dniach 13 - 14 maja 2019, stanowiące duchowe i merytoryczne przygotowanie finalistów do czerwcowych zmagań.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom etapu diecezjalnego. Dziękujemy katechetom za podjęty trud związany z przygotowaniem młodzieży do XXIII OKWB. Szczególne podziękowania składamy ks. Zbigniewowi Łukasikowi, dyrektorowi Muzeum Diecezjalnego we Włocławku za umożliwienie przeprowadzenia etapu diecezjalnego oraz serdeczne przyjęcie uczestników Konkursu i ich katechetów.

Katarzyna Kluzik, koordynator diecezjalny OKWB