Włocławek: jubileusz posługi kapelana policji

17 lutego 2020 r.

Włocławek: jubileusz posługi kapelana policji

W niedzielę 16 lutego br. o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 10-lecia posługi kapelańskiej ks. kan. Sebastiana Osińskiego we włocławskiej komendzie policji.

W uroczystości wzięli udział policjanci i pracownicy cywilni z włocławskiej komendy wraz ze swoim przełożonym oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek a także licznie zgromadzeni parafianie i goście.

Eucharystii przewodniczył Ksiądz Jubilat a homilię wygłosił ks. kan. Mariusz Stasiak, wiceoficjał Sądu Biskupiego w Toruniu.

Na początku Mszy Świętej, po wprowadzeniu sztandaru KMP we Włocławku, ks. Patryk Sękowski odczytał list gratulacyjny od ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Zaznaczył w nim, jak ważna jest służba Policji w społeczeństwie i obecność kapłana w tejże strukturze.

Na zakończenie w swoim przemówieniu insp. Marcin Zaleśkiewicz, komendant miejski Policji, w imieniu zgromadzonych funkcjonariuszy podkreślił szczególną rolę księdza kapelana, który pełni z oddaniem swoją posługę na rzecz włocławskich mundurowych od 10 lat.

Na podstawie informacji nadesłanych przez:ks. Patryka Sękowskiego i ks. Jakuba Nowakowskiego