Włocławek: konkurs „Czy znasz Ewangelię według św. Jana?”

25 kwietnia 2019 r.

Włocławek: konkurs „Czy znasz Ewangelię według św. Jana?”

„Czy znasz Ewangelię według św. Jana?” - pod takim hasłem odbył się IV Konkurs Biblijny organizowany przez parafię św. Maksymiliana i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 we Włocławku.

24 kwietnia br. 38 uczniów z 24 szkół z diecezji włocławskiej zmierzyło z 33 pytaniami dotyczącymi Janowej Ewangelii. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII.

W kategorii uczniów młodszych, po dogrywce, wygrał Piotr Romanowski z parafii Aleksandrów Kujawski, drugie miejsce zajęła Aleksandra Siudzińska z parafii Piotrków Kujawski, a trzeci był Bartosz Ciechacki z parafii Lubicz Górny.

Wśród uczniów starszych zwyciężył Szymon Goliszewski z parafii Smólnik, drugi był Kacper Wieczorkowski z parafii Aleksandrów Kujawski, trzecie miejsce zajęła Wiktoria Urbańska z parafii Brzeźno k. Lipna.

Wiedza uczniów była imponująca. Zdecydowana większość uczestników odpowiedziała poprawnie na ponad 80 procent pytań, a o miejsce na podium było niezwykle trudno.

Przyszłoroczny konkurs będzie dotyczył Dziejów Apostolskich. Zapraszamy!