Włocławek: wprowadzenie relikwii św. Rity do parafii św. Jana Chrzciciela

22 maja 2022 r., tekst i foto: ks. JG

Włocławek: wprowadzenie relikwii św. Rity do parafii św. Jana Chrzciciela

– Przykład św. Rity dobrze obrazuje, że z miłości wypływa pokój – powiedział ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski, 22 maja, podczas wprowadzenia relikwii św. Rity w parafii św. Jana Chrzciciela we Włocławku. Biskup włocławski udzielił też młodym sakramentu bierzmowania.

Na Eucharystii, oprócz parafian i rodzin osób bierzmowanych, obecne były również poczty sztandarowe III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku oraz Cechu Rzemieślników, których kapelanem jest miejscowy proboszcz ks. dr Piotr Dykowski. Uczniowie LMK wraz z młodzieżą bierzmowaną czynnie uczestniczyli w Eucharystii, dzieląc się swoimi talentami ze wspólnota parafialną. Licealiści przygotowali również kilka dni wcześniej film, w którym ukazując działanie niezwykłej świętej zaprosili na uroczystość wprowadzenia relikwii.

Św. Rita z Cascii jest patronką, u której pomocy szukają osoby, które znalazły się w sytuacjach trudnych, skomplikowanych, po ludzku beznadziejnych. Od dziś we włocławskiej farze wierni mogą uciekać się z prośbą o wstawiennictwa u Boga włoskiej zakonnicy, należącej do najbardziej znanych świętych na świecie.

Dłuższa relacja w diecezjalnym tygodniku „Ład Boży”.