Włocławek: wręczenie świadectw dojrzałości w ZSK im. ks. J. Długosza

5 lipca 2022 r., fot. KJ

Włocławek: wręczenie świadectw dojrzałości w ZSK im. ks. J. Długosza

Maturzyści ostatniego rocznika trzyletniego liceum, którzy wcześniej pobierali naukę jeszcze w gimnazjum, odebrali we wtorek, 5 lipca, świadectwa dojrzałości.

Ceremonia wręczenie świadectw dojrzałości w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku rozpoczęła się krótką modlitwą. Następnie ks. dr Marcin Idzikowski, nowo nominowany wikariusz biskupi ds. katechizacji i szkolnictwa katolickiego w diecezji włocławskiej, który wraz z ks. dr. Jackiem Kędzierskim, dyrektorem szkoły, wręczył świadectwa najlepszym maturzystom.

Średnia wyników tegorocznych maturzystów ZSK wyniosła 64,65%. Dwie uczennice osiągnęły ponad 90%, a kilkunastu uczniów ponad 80%. Warto też podkreślić, że 23 osobom udało się zdobyć 100% na maturze z różnych przedmiotów, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym (niektórym z dwóch przedmiotów).

Zgodnie ze zwyczajem szkoły, osoba uzyskująca najlepszy wynik z egzaminów maturalnych otrzyma medal ZSK. W tym roku będzie to Nikola Świec, która przyjmie tę nagrodę z rąk księdza biskupa podczas Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Portret uczennicy znajdzie się również w Galerii Najlepszych Maturzystów znajdującej się na jednym ze szkolnych korytarzy.

Do egzaminu maturalnego przystąpiło w tym roku 116 absolwentów czterech klas Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza, z których 115 może się poszczycić sukcesem, a jedna osoba przystąpi do egzaminu poprawkowego w sierpniu.

Na podstawie informacji Lidii Wiśniewskiej