Włocławek Michelin: uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej pod przewodnictwem Pasterza Diecezji

16 lipca 2019 r., tekst: ks. SD; foto: ASK

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (16 lipca) stało się okazją do modlitwy środowiska karmelitańskiego Biskupiego Miasta. We włocławskim Karmelu, w Michelinie, pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego sprawowana była Msza św. z udziałem zaprzyjaźnionych z klasztorem prezbiterów i wspólnoty wiernych świeckich.

Jak zauważył w powitaniu ks. kan. Sebastian Osiński, „cisza klasztoru ożywiona została pieśnią uwielbienia zebranego ludu Bożego, aby jeszcze głębiej i mocniej omodlić sprawy Ojca Świętego, Diecezji i wszystkich potrzebujących wstawiennictwa”.

W homilii, którą wygłosił o. Andrzej Cekiera OCD, rekolekcjonista sióstr, podkreślił szerokie znaczenie pokory: 1) pokorę Boga - który w akcie stwórczym podzielił się życiem i miłością z człowiekiem, dał swojego Syna, by w pokorze, na krzyżu, dokonał misterium Odkupienia rodzaju ludzkiego; 2) pokorę Maryi - która przyjęła jako pierwsza Boże Słowo i dała Je nam - ludziom, przyjmując nas, jako swoje dzieci; 3) pokorą człowieka współczesnego - który obdarowany iskrą wiary pomnaża ją, dzieli i pogłębia karmiąc się Ewangelią i sakramentami.

W słowie końcowym Biskup Włocławski podziękował siostrom za dar nieprzerwanej modlitwy we wszystkich intencjach Kościoła oraz wspólną Eucharystię, a następnie pobłogosławił szkaplerze dla nowo przyjętych członków bractwa szkaplerznego i – nie bez wzruszenia – zachęcił wszystkich do dalszej, żarliwej modlitwy za Kościół, jego Pasterzy i cały lud, poddany doświadczeniu słabości, grzechu i kruchości. Na wierną realizację tego zadania udzielił pasterskiego błogosławieństwa.