WSD: noworoczne spotkanie duszpasterstw specjalnych

13 stycznia 2019 r., tekst: ks. AT; foto: ks. JG

WSD: noworoczne spotkanie duszpasterstw specjalnych

Tradycyjnie, w niedzielę Chrztu Pańskiego, w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, miało miejsce noworoczne spotkanie duszpasterstw specjalnych. Rozpoczęło się ono Mszą św. w kaplicy seminaryjnej pw. św. Witalisa, której przewodniczył ks. prał. Sławomir Deręgowski, wikariusz biskupi rejonu włocławskiego, a homilię wygłosił ks. dr Marek Raszewski, diecezjalny duszpasterz środowisk twórczych oraz diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego. Kaznodzieja pytając czy potrafimy dostrzec Bożą obecność w swoim życiu, zaznaczył, że Bóg objawia się człowiekowi w ciszy, pokorze i zwykłych, codziennych sprawach. Nawiązując zaś do przeżywanej uroczystości podkreślił potrzebę świadomości bycia Bożym dzieckiem oraz zadania jakie z tego faktu wypływają: naśladowanie Chrystusa i spełnianie uczynków na Jego chwałę.

Druga część spotkania miała miejsce w seminaryjnym refektarzu. Po wspólnym zaśpiewaniu kolędy głos zabrał ks. prał. Michał Krygier, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Biskupiej. Podziękował wszystkim za obecność oraz za pracę i zaangażowanie w duszpasterskie życie diecezji.

W imieniu wszystkich duszpasterstw obecnych na dorocznej uroczystości przemówili przedstawiciele Dzieła Biblijnego Diecezji Włocławskiej. Wyrazili najpierw słowa wdzięczności wobec ks. prał. Deręgowskiego za przewodniczenie Eucharystii oraz wszystkim prezbiterom za opiekę nad powierzonymi sobie grupami, życząc mocy Ducha Świętego w dalszej pracy na chwałę Pana Boga.

Dziękując za wypowiedziane słowa ks. prał. Sławomir Deręgowski złożył noworoczne życzenia wszystkim zgromadzonym.

Miła, rodzinna atmosfera oraz rozmowy przy świątecznym stole – zastawionym staraniem ks. prał. Jacka Szymańskiego, rektora WSD oraz ks. kan. Marcina Filasa, prokuratora seminarium – były wspaniałą okazją do lepszego, wzajemnego poznania i wymiany duszpasterskich doświadczeń.