Wyruszyła XXVIII Piesza Pielgrzymka z Konina na Jasną Górę

8 sierpnia 2018 r., Paweł Gościmiński

Wyruszyła XXVIII Piesza Pielgrzymka z Konina na Jasną Górę

7 sierpnia, po raz 28. wyruszyła piesza pielgrzymka z Konina na Jasną Górę. Pielgrzymkę poprzedziła Eucharystia sprawowana o godz. 6.00, w kościele pw. św. Maksymiliana w Koninie, w której uczestniczyli kapłani i pątnicy zmierzający do Pani Jasnogórskiej.
Mszy św. przewodniczył ks. prałat Wojciech Kochański, wikariusz biskupi, a homilię wygłosił ks. Kamil Jakubowski, kierownik Grupy Żółtej, który zachęcił pielgrzymów do odwagi w pielgrzymowaniu do naszej Matki.

O godz. 8.00, na sygnał dzwonów kościelnych, na trasę pielgrzymki wyruszyło  250 pątników, w tym przeważająca większość młodzieży, a także dzieci. W grupie konińskiej pielgrzymują także osoby niepełnosprawne wraz z wolontariuszami  z „Oazy chorych” w Licheniu.

Po drodze pielgrzymi korzystali z gościnności mieszkańców Brzeźna, Wyszyny i Władysławowa, gdzie spożyli przygotowane przez życzliwych mieszkańców posiłki oraz mogli odpocząć i nabrać sił na kolejne kilometry swojej wędrówki.

Ok. godz. 20 zmęczeni upałem, ale niezwykle szczęśliwi pielgrzymi dotarli do kościoła pw. św. Barbary w Turku, gdzie odbył się uroczysty Apel Jasnogórski, który zakończył  pierwszy dzień wędrówki.