XII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”

25 kwietnia 2020 r., ks. Marek Raszewski

W dniach 26 kwietnia 2 maja w Kościele przeżywany będzie XII Tydzień Biblijny, pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6. 35-36).  Inauguracja tego wydarzenia w diecezji włocławskiej będzie miała miejsce w parafii Chrystusa Króla we Włocławku-Rózinowie, 26 kwietnia, o godz. 10.30.

Główne obchody Tygodnia będą miały miejsce w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła we Włocławku w dniach 27-29 kwietnia, o godz. 18.00. Ponadto, wszystkie parafie diecezji włocławskiej otrzymały odpowiednie materiały, aby w ramach swoich możliwości promować Pismo Święte jako Słowo Życia.

Ogólnopolska celebracja niedzieli i Tygodnia Biblijnego, pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego, będzie miała miejsce w katedrze wawelskiej i będzie transmitowana na żywo w TVP INFO o godz. 10.00; natomiast Ojciec Święty Franciszek, po modlitwie „Regina Coeli”, skieruje do Polaków słowa zachęty do nie tylko osobistej, ale i wspólnotowej, lektury Pisma Świętego.