Z życzeniami u Biskupa Włocławskiego

19 grudnia 2019 r., tekst i foto: ks. JG

Z życzeniami u Biskupa Włocławskiego

Biskup Włocławski Wiesław Mering przyjął 18 grudnia delegację myśliwych, leśników oraz przedsiębiorstwa Anwil S.A., którzy przybyli złożyć życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Ks. prałat Wojciech Frątczak, duszpasterz myśliwych, przywołał w życzeniach słowa Cyprina Kamila Norwida „Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie” i wzruszonym głosem po raz szesnasty w tym gronie złożył Pasterzowi diecezji życzenia świąteczne. Zawarł w nich również podziękowanie za troskę ks. bp. Wiesława Meringa o dobro naszej ojczyzny i polskiej przyrody. Biskup włocławski dziękując za życzenia zwrócił uwagę, jak mocno ideologia może zaważyć o ludzkim życiu.