Zakończył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

3 października 2020 r., Katarzyna Kluzik, koordynator diecezjalny konkursu

Zakończył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Dnia 2 października br., w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” we Włocławku , odbył się ustny etap diecezjalny XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który został objęty honorowym patronatem  przez księdza biskupa Wiesława Meringa.

W tym roku uczestnicy mierzyli się treścią Księgi Liczb i Pierwszego Listu do Koryntian. Zarówno etap szkolny, jak i diecezjalny etap pisemny, z powodu pandemii Covid -19, odbył się na platformie on-line. Do pisemnego etapu diecezjalnego przystąpiło 261 uczniów szkół średnich . Z tego grona wyłoniono 7 najlepszych reprezentantów, których przystąpili do egzaminu ustnego.

Uczestników oceniała komisja w składzie:
ks. dr Marek Raszewski - biblista,
Katarzyna Kluzik - przewodnicząca Rady Oddziału KSCCh we Włocławku,
Józef Kotrysiak - wiceprzewodniczący Rady Oddziału KSCCh we Włocławku.

Zwycięzcami tegorocznej edycji w diecezji włocławskiej zostali:

I miejsce:
Zofia Michałowicz - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu (opiekun ks. Mateusz Włosiński);
II miejsce:
Piotr Świerkowski - uczeń III Liceum Ogólnokształcącego we Włocławku (opiekun Dariusz Duszeński);
III miejsce:
Igor Kustosz - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Turku (opiekun Katarzyna Rajczyk).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim XXIV OKWB, który odbędzie się w Niepokalanowie, dnia 27 października br.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, tak samo jak katechetom, którzy podjęli się trudu przygotowaniem młodzieży.