Zaproszenie na Mszę św. trzeźwościową do Konina

19 września 2018 r., Anna Wysocka, Tygodnik „Adalbertus”

Zaproszenie na Mszę św. trzeźwościową do Konina

W najbliższą niedzielę, 23 września o godz. 18.00 w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana będzie Msza św. w intencji trzeźwości Narodu i w rodzinach, której przewodniczyć będzie duszpasterz trzeźwości diecezji włocławskiej ks. Paweł Śmigiel.
      Po Eucharystii odbędzie się koncert w hołdzie żołnierzom poległym w walkach za Ojczyznę! Wrzesień to miesiąc wojny obronnej, napaści ZSRR na Kresy, a także trwającego w 1944 roku Powstania Warszawskiego. Dlatego, co roku, składamy hołd tym wszystkim, którzy ginęli w obronie naszej Ojczyzny. Tym razem własne kompozycje do wierszy K.K. Baczyńskiego zaśpiewa warszawski bard i dziennikarz Sławomir Zygmunt. Koncert zatytułowany jest słowami z wiersza poety „…Jeno wyjmij mi z tych oczu”. Muzykowi akompaniować na gitarze będzie Krzysztof Domański.
      Mszą św. trzeźwościową i koncertem organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” otwierają dziewiąty rok jego istnienia. Projekt współfinansowany jest przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca przy współpracy z KDK.