Zmarł ks. prał. prof. Wojciech Hanc – rektor WSD we Włocławku trzech kadencji (aktualizacja)

6 kwietnia 2021 r.

Dziś w nocy, tj. 6.04.2021 r., w szpitalu w Poznaniu zmarł ks. prałat dr hab. Wojciech Hanc – rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku trzech kadencji (w latach 1992-2001), wychowawca wielu roczników kapłańskich, wykładowca teologii dogmatycznej i ekumenizmu we Włocławku i na UKSW w Warszawie, długoletni członek redakcji, a następnie redaktor naczelny "Ateneum Kapłańskiego", członek Rady ds. Ekumenizmu Konferencji, a następnie konsultor Rady, a także członek zespołu ds. Adwentystów KEP.

W październiku skończyłby 80 lat, w kapłaństwie przeżył 56 lat.

Pierwsza stacja uroczystości pogrzebowych, która będzie miała charakter diecezjalnego pożegnania, odbędzie się we Włocławku, w piątek 9 kwietnia. W Bazylice Katedralnej o godz. 15.00 Mszy św. za śp. Księdza Profesora przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Mering.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 10 kwietnia w Słupcy (archidiec. gnieźnieńska). Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. bł. bp. Michała Kozala o godz. 13.00. Po niej, ciało Zmarłego zostanie złożone w grobie rodzinnym na miejscowym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie