Koncert - oratorium MESJASZ G.F. Händla w Bazylice Katedralnej we Włocławku

 

We włocławskiej katedrze, w niedzielę 13 października o godz. 18 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki oratoryjnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.

 

Koncert, pod patronatem Biskupa Włocławskiego Wiesława Meringa, organizowany jest przez Kurię Diecezjalną Włocławską, a sponsorem głównym koncertu jest ANWIL SA.

 

Oratorium Mesjasz jest jednym z najbardziej znanych utworów Georga Friedricha Händla i najbardziej rozpoznawalnym reprezentantem tego muzycznego gatunku w ogóle. Szczególnie znanym fragmentem jest chorał Alleluja, który przeniknął do kanonu europejskiej i światowej kultury. Melomani, mieszkańcy Włocławka i diecezji mają jeszcze w pamięci ubiegłoroczny koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy w historii miasta wystąpił wówczas Chór Filharmonii Narodowej. Zapraszamy więc na wydarzenie artystyczne, które z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia.

 

Sponsor główny koncertu

 

Georg Friedrich Händel MESJASZ HWV 56
 
Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Justyna Jedynak-Obłoza – sopran
Joanna Gontarz – alt
Andrzej Marusiak – tenor
Krzysztof Chalimoniuk – bas

Bartosz Michałowski - dyrygent