Transmisja diecezjalnej modlitwy różańcowej

Od 17 marca br. podjęta została nowa inicjatywa duszpsterska związana z apelem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP i przyjęta w diecezji włocławskiej przez ks. bp. Wiesława Meringa o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30.
 
Przewodniczący KEP prosił, by księża i osoby życia konsekrowanego każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji o ustanie epidemii, a także w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia. W tym samym czasie w swoich domach mają spotkać się na modlitwie rodziny.
 
Wiele parafii podjęło inicjatywę udostępnienia modlitwy on-line swoim wiernym. Chcąc poszerzyć tę wspólnotę o całą diecezję, codziennie o godz. 20.30 łączymy się z innym kościołem diecezji, z którego transmisja danego wieczoru ma wymiar diecezjalny.

 

Aby zyskać przekierowanie na stronę facebookową, która prowadzi transmisjęm kliknij na obrazek zapowiadający transmisję.

Transmisja zawsze jest udostępniana na Facebook Diecezji Włocławskiej: https://www.facebook.com/DiecezjaWloclawska/

 

KALENDARIUM TRANSMISJI

 

Wielki Tydzień

 

 

 

V tydzień Wielkiego Postu