DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Projekt pod nazwą „Rewitalizacja obiektów kultury Diecezji Włocławskiej we Włocławku. Rewaloryzacja i rozbudowa Muzeum Diecezjalnego” realizowany jest przez Diecezję Włocławską we Włocławku przy Placu Kopernika 3.
Przedmiotem projektu jest rewaloryzacja istniejącego obiektu, w którym mieści się Muzeum Diecezjalne Diecezji Włocławskiej oraz rozbudowa obiektu.
Część istniejącą (rewaloryzowaną) oraz część dobudowaną – salę wystaw czasowych połączy wybudowany w ramach projektu łącznik. W łączniku zlokalizowany zostanie magazyn dzieł sztuki, pracownie konserwatorskie oraz pomieszczenia socjalne i techniczne. Rewaloryzacja istniejącego budynku Muzeum, który jest wpisany do rejestru zabytków, polegać będzie na przywróceniu pierwotnej (historycznej) bryły budynku, która przed laty w czasie przebudowy utraciła swoją estetykę i wartość architektoniczną. Obiekt zostanie również przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zarówno w części nowobudowanej jak i w części istniejącej.
Podstawą koncepcji rewaloryzacji i rozbudowy Muzeum jest zwiększenie możliwości technicznych w obiekcie do świadczenia usług kulturalnych.
W efekcie realizacji projektu powstanie obiekt, który będzie można określić mianem nowoczesnej instytucji kultury. Dzięki stworzeniu sali wystaw czasowych możliwe będzie stworzenie bogatego programu ekspozycji. Sala będzie przystosowana do organizowania koncertów.
Dzięki rewaloryzacji istniejącej części obiektu Muzeum zyska efektowny wygląd, licujący z jego zabytkowym charakterem. W połączeniu z rozbudową Muzeum, w przestrzeni miasta pojawi się obiekt o niezwykle efektownej architekturze. W konsekwencji Muzeum Diecezjalne może stać się jedną z wizytówek miasta.
Planowany termin rzeczowej realizacji projektu to II kwartał 2011 - III kwartał 2012 r.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 12939728 -GOŚCI ONLINE: 29

projektowanie stron www