Lednicka majówka w Tuliszkowie (zaproszenie)

2017-04-26

"XXI Spotkanie Młodych nad Lednicą już blisko! Tymczasem chcąc wypełnić tegoroczne hasło roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście” Wspólnoty Ruchu Lednickiego z Grajewa i Gdańska pragną wyruszyć na krańce świata, aby przybliżyć Wam entuzjazm wiary, którym żyjemy na co dzień. Jeżeli nie wiesz jeszcze jak spędzisz majówkę, to mamy dla Ciebie propozycje!”

Zapraszamy do Tuliszkowa już 1 maja na godz. 18.00. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele parafialnym, a następnie przejdziemy do auli bł. ks. Edwarda Grzymały.

W programie: spotkanie dotyczące treści tegorocznej Lednicy, lednickie tańce, opowieść o tym czym jest Lednica i jak ja stworzyć w swojej parafii, podczas spotkań będzie można nabyć symbole lednickie, oraz książki autorstwa ojca Jana Góry.

Więcej informacji i zgłoszenia: ks. Marcin Sadownik, tel.: 507 034 693

14. rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa

2017-04-22

W sobotę 22 kwietnia br. przypada liturgiczna rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Wiesława Meringa, Ordynariusza Włocławskiego. Pamiętajmy tego dnia w naszych wspólnotach o modlitwie w intencji Księdza Biskupa. Upamiętnienie tej rocznicy połączone zostanie z imieninami Pasterza Diecezji w dniu 21 czerwca br.

Jubileusz 25-lecia święceń biskupich ks. bp. Bronisława Dembowskiego (zaproszenie)

2017-04-18

W tym roku mija 25 lat od święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej Księdza Biskupa Bronisława Dembowskiego. 20 kwietnia br., a więc dokładnie w rocznicę dnia, w którym Dostojny Jubilat przyjął sakrę biskupią, Diecezja Włocławska będzie obchodzić jubileusz swojego poprzedniego biskupa.