Zmarł ks. Zygmunt Sobczak

2017-03-06

W niedzielę 5 marca, po ciężkiej chorobie, w wieku 83 lat zmarł ks. kan. Zygmunt Sobczak, wieloletni proboszcz parafii Ostrowite Lipnowskie. W kapłaństwie przeżył 56 lat.

Zmarł ks. Lech Klejmont FDP

2017-03-01

28 lutego 2017 r. zmarł w szpitalu w Wyszkowie ks. Lech Klejmont FDP. Miał 64 lata życia, 33 lata profesji zakonnej i 28 lat kapłaństwa. W latach 1996-2006 pracował jako proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku.

Konin: Msza św. trzeźwościowa w parafii św. Wojciecha (zapowiedź)

2017-02-20

W niedzielę, 26 lutego o godz. 18.00 w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana będzie msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel. „Ta msza, opatrznościowo, wpisuje się w rozpoczynający się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest też ważnym głosem przed Narodowym Kongresem Apostolstwa Trzeźwości, o którym w swoim komunikacie wspomina ks. bp Wiesław Alojzy Mering” – powiedział ks. Paweł Śmigiel diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Konin: IV Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe (zapowiedź)

2017-02-20

W ostatnią niedzielę przed Wielkim Postem,26 lutego br. rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym czasie, od 2 do 4 marca, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Koninie, odbędą się Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe. Przeżywane będą w duchu Narodowego Kongresu Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.