Rodzina Rodzinie - pomoc dla ofiar konfliktu syryjskiego (informacje)

2017-01-11

Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii przez osoby, rodziny, wspólnoty, parafie, diecezje oraz zgromadzenia zakonne w Polsce. Chcielibyśmy pomoc uczynić spersonalizowaną w nawiązaniu do tego co mówił Papież Franciszek: „Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”.

Włocławek: Orszak Trzech Króli (zaproszenie)

2017-01-04

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej serdecznie zaprasza na Orszak Trzech Króli 6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego.
Godz. 11:00 - rozpoczęcie przed Urzędem Miasta na Zielonym Rynku. Następnie przejdziemy z radosnym śpiewem kolęd i pastorałek ulicami: Zduńska, Plac Wolności, 3 Maja, Cyganka, Plac Kopernika, i Plac Katedralny.

Godz. 12:00 - Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Wiesława Meringa podczas której homilię wygłosi Ks. Prałat Sławomir Deręgowski.

Po zakończeniu Eucharystii ciepła niespodzianka na placu katedralnym . Orszak Trzech Króli jest wydarzeniem ogólnomiejskim, dlatego prosimy o włączenie się wszystkich wspólnot parafialnych naszego miasta, zarówno duszpasterzy jak i wiernych.

Włocławek: Noworoczne spotkanie duszpasterstw specjalistycznych (zaproszenie)

2017-01-04

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej serdecznie zaprasza na Noworoczne spotkanie duszpasterstw specjalistycznych z J.E. Ks. Biskupem Wiesławem Meringiem -Pasterzem Diecezji, które odbędzie się 8 stycznia 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku.

Godz. 17:00 - Msza Św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Wiesława Meringa, podczas której homilię wygłosi ks. dr Andrzej Tomalak – Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli.