Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę - 2017 (zapowiedź)

2017-07-28

„Idźcie i głoście” – to hasło Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskie na Jasną Górę w roku 2017. Od 17 lipca br. trwają już zapisy pielgrzymów w grupach z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw, pielgrzymi z tych grup udają się z diecezji włocławskiej do Sanktuarium Narodu Polskiego na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pierwsza grupa z Włocławka wyruszy na pątniczy szlak w dniu 06 sierpnia br., kolejna z Konina w dniu 07 sierpnia, z Turku 08 sierpnia i z Dzierżaw 09 sierpnia br. Do Częstochowy dotrą w dniu 13 sierpnia.

Zmarł ks. prał. Kazimierz Tartanus

2017-07-26

W dniu wczorajszym, tj. 25 lipca br., w Ciechocinku, w 89 roku życia i 64 kapłaństwa zmarł ks. prał. Kazimierz Aleksander Tartanus, wieloletni proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Licheń: Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w Licheniu (zapowiedź)

2017-07-20

Jubileusz 25-lecia obchodzą w tym roku organizowane w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych. Każdego roku w „Mityngu pod gwiazdami” uczestniczą osoby uzależnione od alkoholu, papierosów, hazardu i wielu innych używek, a także ich rodziny i przyjaciele.