Kujawsko-Pomorski Szlak Organowy (zaproszenie)
2016-11-18

Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się we włocławskiej katedrze w sobotę 19 listopada br. o godz. 19.00.

Rokrocznie w kilku kościołach regionu, korzystających z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego na utrzymanie obiektów zabytkowych, organizowane są podobne koncerty. W tym roku odbędą się one między innymi w dwóch kościołach naszej diecezji.

Podczas koncertu zostanie wystawione Oratorium Fryderyka Stankiewicza "Tryptyk Rzymski". Wystąpią artyści z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, zespół instrumentalny i wokalny. Główną rolę będzie pełnił Michał Chorosiński - znany aktor filmowy i telewizyjny. Organizatorem koncertu jest Teatr Muzyczny w Toruniu. Oratorium zostanie poprzedzone, zgodnie z tytułową ideą koncertu, utworem organowym.

Wstęp wolny.

Dzień później, z małymi zmianami, koncert zostanie powtórzony w Brześciu Kujawskim. Cykl koncertów nosi nazwę Kujawsko-Pomorski Szlak Organowy.

Adam Klarecki.

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY