Konin: Msza św. trzeźwościowa w parafii św. Wojciecha (zapowiedź)
2017-02-20

W niedzielę, 26 lutego o godz. 18.00 w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana będzie msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel. „Ta msza, opatrznościowo, wpisuje się w rozpoczynający się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest też ważnym głosem przed Narodowym Kongresem Apostolstwa Trzeźwości, o którym w swoim komunikacie wspomina ks. bp Wiesław Alojzy Mering” – powiedział ks. Paweł Śmigiel diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Po Eucharystii, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” odbędzie się spotkanie ze znanym poetą i publicystą Wojciechem Wenclem, jednym z najważniejszych poetów ostatnich dekad.

Wojciech Wencel jest poetą i felietonistą związanym z „Gościem Niedzielnym”, dwumiesięcznikiem „Arcana” oraz tygodnikiem „wSieci”. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą Fundacji im. Kościelskich oraz Literacką Nagrodą im. Józefa Mackiewicza. Zarówno poezja, jak i eseistyka Wencla jednoznacznie wyraża katolicki światopogląd. Literaturę poeta traktuje zresztą jako służebną wobec wiary, czemu też wielokrotnie daje wyraz w eseistyce: "Każda doskonała realizacja chrześcijańskiej wizji świata jest następstwem przyjęcia i zrozumienia Prawdy Objawionej” – pisze Wencel. "Wojciech Wencel jest najbardziej znanym, najbardziej kontrowersyjnym i najbardziej radykalnym przedstawicielem młodej poezji religijnej” – napisał jeden z krytyków literackich.

Projekt „Trzeźwienie przez kulturę” współfinansowany jest przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca, przy współpracy z KDK. Organizatorami są diecezjalny duszpasterz trzeźwości i tygodnik „Adalbertus’.

Anna Wysocka; tygodnik „Adalbertus”

Zobacz inne aktualności z grupy KOMUNIKATY