Zmiany personalne w diecezji włocławskiej

2017-06-21

Jak każdego roku, w dniu obchodów imienin ks. bp. Wiesława Meringa, 21 czerwca ogłaszane są zmiany personalne w diecezji włocławskiej. Zmiany zasadniczo wchodzą w życie z dniem 1 lipca. Tegoroczne zmiany charakteryzują nominacje proboszczowskie np. w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła we Włocławku, NMP Królowej Polski w Koninie (po niespodziewanej śmierci proboszcza) czy św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim, a także zmiany wikariuszowskie w wielu miejscach diecezji.

Imieniny Pasterza Diecezji (zaproszenie)

2017-06-20

21 czerwca (środa) 14 rocznicę święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej oraz imieniny w sposób uroczysty obchodzić będzie ks. bp Wiesław Alojzy Mering. Eucharystia, sprawowana we włocławskiej katedrze pod przewodnictwem Dostojnego Jubilata i Solenizanta, rozpocznie się o godz. 11.

Konin: Czerwcowa Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach (zaproszenie)

2017-06-15

W najbliższą niedzielę, 25 czerwca, o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczyć będzie diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” odbędzie się koncert znakomitego artysty, wirtuoza akordeonu Klaudiusza Barana.

Spycimierz słynący z kwietnych dywanów zaprasza na Boże Ciało

2017-06-14

W Spycimierzu w diecezji włocławskiej, w parafii słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania pięknych dywanów kwiatowych na Boże Ciało, Msza św. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 15 czerwca br. rozpocznie się o godz. 17, a po niej wyruszy procesja Bożego Ciała. Po dywanie usypanym z kolorowych kwiatów przechodzi Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie, a za Nim rzesze wiernych manifestując w ten sposób swoją wiarę w wielką Tajemnicę Ciała i Krwi Pańskiej. Tegorocznej Mszy św. będzie przewodniczył i procesję poprowadzi ksiądz biskup Józef Zawitkowski z Łowicza.