Brdów: Rekolekcje Ewangelizacyjne (zaproszenie)

2017-05-22

Jak rozmawiać w domu, w szkole, w pracy o Jezusie? Czy jestem wezwany do ewangelizacji?

Już 26-28 maja br. w Klasztorze Ojców Paulinów w Brdowie Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ewangelizacji poprowadzą ks. Adam Bajorski MSF wraz z Diecezjalną Diakonią Ewangelizacji.

Wydarzenie to wpisuje się w hasło roku duszpasterskiego "Idźcie i głoście". Rekolekcje te przeznaczone są dla osób, które pragną podjąć posługę ewangelizacji.

Tematyka tych rekolekcji ukazuje istotę ewangelizacja oraz daje narzędzia do ewangelizacji indywidualnej oraz w grupach. Bo "Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii"!

Informacje i zgłoszenia: d.ewangelizacji.szub@wp.pl , 502684259

ks. Marcin Sadownik

Zmarł ks. Maciej Dyoniziak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie

2017-05-21

W dzisiejszą niedzielę w nocy, po ciężkiej chorobie zmarł ks. Maciej Dyoniziak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie i dziekan dekanatu konińskiego II. Żył 56 lat, 22 maja obchodziłby 29 rocznicę święceń kapłańskich.

Konin: Majowa msza trzeźwościowa i koncert Tomka Kamińskiego w parafii św. Wojciecha (zapowiedź)

2017-05-19

W ostatnią niedzielę miesiąca, 28 maja, o godz. 18.00 sprawowana będzie msza św. w intencji „Trzeźwości Narodu i w Rodzinach”, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają na koncert znanego i lubianego muzyka, kompozytora i autora tekstów Tomka Kamińskiego.